גרסה לגולשים עם מוגבלויות גרסה לגולשים עם מוגבלויות
הסל נשמר ל 00:00 דקות

קופת !BRAVO

  • לתשלום: 3221* או 072-275-3221
  • א׳-ה׳ 8:00-21:00, ו׳ 8:00-15:00, ש׳ 8:00-21:00
הצגות ילדים

עלי באבא וארבעים השודדים - תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער - מופע חנוכה

ארכיון תאריך: 13 דצמבר 2023

משך: שעה

רכישת כרטיס הכרחית לכל גיל

מומלץ לגילאים 6 - 12

על מנת לא לפגום בחווית הצפייה של ילדיכם, ילדים ופעוטות מתחת לגיל הצפייה לא יורשו להכנס לאולם.

ההפקה החדשה של תיאטרון אורנה פורת לאגדה אודות עלי באבא וארבעים השודדים מרעננת, משעשעת וכיפית. היא מבוססת על עיבוד לבמה מאת שירלי דשא (שאף ביימה את ההצגה) ורועי שגב. השודדים – הרשעים בסיפור – מוצגים באופן קומי וקליל, שאינו מפחיד את הילדים ואף מעורר הזדהות ומערער במעט את ההפרדה ההרמטית בין הטובים לרעים. השירים שמושרים על הבמה סוחפים ומקפיצים (על המוזיקה אמון ליאור רונן), ובמרכז העלילה ניצבת, לצד החברים עלי וקאסים, הצלע השלישית של החברות – מרג'אנה מספרת הסיפורים.

מרג'אנה, בגילומה של בל וענונו, היא גם זאת שמובילה את העלילה, כיוון שהיא זאת שמתווכת לצופים את סיפור המסגרת, ממש כמו שחרזאדה ב"סיפורי אלף לילה ולילה". הסיפור על חברות, נתינה, נדיבות וחמדנות מגולל באמצעות שלוש הדמויות הראשיות העניות, שחולמות לפתוח מסעדה כדי להיחלץ מהעבודות המתישות והשחורות שבהן הן נאלצות לעבוד. כאשר מילות הקסם "שומשום היפתח" מגלות לעלי, קאסים ומרג'אנה את האוצר החבוי במערת הקסמים, ניצבת בפני החברים הדילמה: האם זכותם להתעשר באמצעות האוצר שגילו, אך אינו שייך להם - או שעליהם להשתמש בו באופן אחר?

השאלות המוסריות והעלילה הפתלתלה מתובלות באתנחתות קומיות, שאחת הספקיות הראשיות שלהן היא למה מדברת המצטרפת לשלושת החברים.

"'עלי באבא וארבעים השודדים' מצליחה להכניס חיים ועליזות במעשייה מוכרת, וגם כשזה מרגיש שהצחוקים משתלטים על הבמה, אנחנו לא נזרקים לגמרי מהשלד הסיפורי כך שניתן להמשיך לעקוב אחר קורות הדמויות והעלילה. הטקסט משעשע ומתחכם, המשחק מצוין, התנועה והשירים מרעננים, והתלבושות מוסיפות כתמי צבע ושמחה". (נורית אסיאג, "הארץ")

גילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter