גרסה לגולשים עם מוגבלויות גרסה לגולשים עם מוגבלויות
הסל נשמר ל 00:00 דקות

קופת !BRAVO

  • לתשלום: 3221* או 072-275-3221
  • א׳-ה׳ 8:00-21:00, ו׳ 8:00-15:00, ש׳ 8:00-21:00
הצגות ילדים

תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער - אש בראש

ארכיון תאריך: 5 נובמבר 2022 - 8 אפריל 2023

משך: שעה

רכישת כרטיס הכרחית לכל גיל

מומלץ לגילאים 9 - 12

על מנת לא לפגום בחווית הצפייה של ילדיכם, ילדים ופעוטות מתחת לגיל הצפייה לא יורשו להכנס לאולם.

מחזה: מור ענטר 
בימוי וייעוץ בכתיבה: יוסי גו'ז כהן
תפאורה ותלבושות: רוני וילוז'ני 
אבזרים: נרקיס אלבה 
מוזיקה: נעמה רדלר 
תאורה: גיא גלילי 
הדרכת קראטה: ברק גונן
הדרכת טקסט: מרגלית גז 
ע' במאי: נעמה בסון

לקרולין יש אש בראש. היא עוד חודש בת 12. היא לא מבינה למה מכריחים אותה להתבגר, למה כולם עושים עניין מטקס ההתבגרות ואיך היא אמורה לעבור את זה עם אבא שלא מבין אותה, החברות לכיתה שמתנכלות לה ואימא שעלתה לגן עדן לפני שהיא הספיקה להכיר אותה. כל זה גורם לה לאבד את העשתונות ולהשתמש באלימות, ויועצת בית הספר מזהה אצל קרולין בעיית התנהגות. לפני שבית הספר מחליט להרחיקה, מעלה היועצת בפני קרולין אפשרות להצטרף לחוג שעשוי לעזור לה, חוג.... קראטה. היא מחליטה להצטרף לחוג הקראטה, אך גם שם היא נתקלת בילדים שצוחקים עליה ונלחמים מולה בלי רחמים, ורק דני, הילד המופנם של הכיתה מלמד אותה שלפי תורת הקראטה, בכל פעם שנופלים צריך לקום ולנסות שוב עד שמצליחים.

קרולין לומדת לאהוב את האש שבראש ולתת לה ביטוי חיובי. היא מצטיינת בחוג הקראטה ומגיעה להישגים שאף אחד לא ציפה להם - לא אבא, לא יועצת בית הספר ובטח שלא היא.

 "אש בראש" היא דרמה אישית חברתית על המאבק העיקש של נערה לתעל את עצמה למקומות חיוביים בדרך להישגים ולדרך החדשה.

הביקורת משבחת
אש בראש היא הצגת יחיד אינטליגנטית 
"בזכות מור ענטר הופכת ההצגה הקטנה הזו לחוויה מרגשת לא רק לילדים, אלא גם להורים המקבלים הזדמנות להסתכל על המציאות מבעד לעיני הילדה המתבגרת הכמהה לאהבה ולהכרה". שי בר יעקב, ידיעות אחרונות 10.5.17. 

הגיבורה הראשית שתתאהבו בה
אש בראש היא הצגה מורכבת ורבת רבדים שחודרת ללב ומצליחה להצחיק ולרגש את הקהל הצעיר והמבוגר כאחד, אך מה שהופך אותה לחוויה תיאטרלית מפעימה הוא המשחק המדהים והמדויק. ענטר היא שחקנית ורסטילית שנותנת את הנשמה על הבמה ומפגינה תזמון קומי, יכולות דרמטיות ואנרגיה בלתי נדלית.... התוצאה הסופית היא מסע ברכבת הרים רגשית אל תוך לבה של ילדה אחת מיוחדת במינה. נורית אסאייג עכבר העיר אוקטובר 2016

רוצו לראות
"נראה כי הקהל שצפה הזדהה כולו עם קרולין, שאותה משחקת מור ענטר הכישרונית. קהל ההורים והילדים כאחד, היה מרותק לנעשה על הבמה לאורך כל שעת ההצגה... לסיכום – רוצו לראות וכולי תקווה שהצגה חשובה ומרגשת זו תוצג בכל בית ספר יסודי בישראל."

גילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter